Финансовый анализ: Определение. Виды. Методы

Фінансовий аналіз /Financial analysis/ — це процес накопичення, оброблення, вивчення та використання інформації фінансового характеру для прийняття оптимальних фінансових рішень.

Види фінансового аналізу

1. За суб’єктами /користувачами/ – внутрішній та зовнішній.

2. За часом – попередній та ретроспективний.

3. За метою дослідження:

Діагностичний, проводиться на основі типових ознак встановлення характеру функціонування підприємства

Експрес-аналіз — це швидка оцінка фінансового стану підприємства за основними фінансовими показниками, та порівняння їх з нормативами

Деталізований аналіз, проводиться по всім показникам, та дає повну характеристику фінансового стану компанії.

Методи фінансового аналізу:

1. Горизонтальний /часовий/ аналіз – порівняння кожної позиції звітності з попереднім періодом.

2. Вертикальний /структурний/ аналіз – визначення структури показників з оцінкою впливу кожної позиції на результати в цілому.

3. Трендовий аналіз /варіант горизонтального аналізу/ – визначення тренду, тобто основної тенденції динаміки показника, очищеної від випадкових впливів індивідуальних особливостей окремих періодів. На основі тренду формують імовірнісні значення показників у майбутньому.

4. Аналіз коефіцієнтів – дослідження співвідношень між окремими позиціями певного звіту чи показниками з різних форм фінансової звітності, визначення щільності та характеру взаємозв’язку між ними.

5. Порівняльний /просторовий/ аналіз – зіставлення фінансових показників на внутрішньому /напрямки, підрозділи, інш/ та/або зовнішньому /міжгосподарському/ рівнях.

6. Маржинальний аналіз /аналіз беззбитковості/ — метод оцінювання і обґрунтування управлінських рішень у бізнесі на основі вивчення співвідношення між трьома групами економічних показників: витрати – обсяг виробництва /реалізації/ продукції – прибуток.

7. Факторний аналіз – дослідження впливу окремих факторів /причин/ на підсумкові показники за допомогою детермінованих і стохастичних прийомів аналізу.

 

Страница КАРТА сайта содержит список всех записей с ССЫЛКАМИ

 

 

 

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники